Rotterdam City Swim 2025 levert bijna 360.000 euro op – 1000 helden sprongen het water in voor kankeronderzoek!
15 juni 2025
15 juni 2025
De Wijnhaven kleurde blauw! Tijdens een zinderende editie van de Rotterdam City Swim doken vandaag, op vaderdag, 1000 zwemmers het hart van Rotterdam in. Het evenement, georganiseerd door de Erasmus MC Foundation, was helemaal uitverkocht, de sfeer ongekend en het doel kraakhelder: zoveel mogelijk geld ophalen voor belangrijk kankeronderzoek in het Erasmus MC.
Van fanatieke sportievelingen tot recreatieve zwemmers – iedereen deed mee. Er kon gekozen worden uit vier afstanden: 250 meter, 500 meter, 1500 meter en 3000 meter. Vooral die laatste was dit jaar extra bijzonder: een volledig nieuwe, unieke route door de stad! Zwemmers vertrokken vanuit de Leuvehaven, door de Wijnhaven naar de Oude Haven, door het Haringvliet tot aan het Boerengat — en dan weer terug. Een adembenemend stadszwemparcours dat je alleen tijdens de Rotterdam City Swim aflegt.
Families, vriendengroepen, collega’s en solozwemmers trotseerden het water met één gedeelde missie: samen kanker kansloos maken. De energie was voelbaar, de saamhorigheid hartverwarmend.
Leonore Tuijt, directeur van de Erasmus MC Foundation, blikt trots terug: “Dit was een dag om nooit te vergeten. Honderden mensen die hun grenzen verleggen voor een ander. Elke duik stond symbool voor hoop en strijd. We zijn diep dankbaar voor iedereen die zich heeft ingezet. Samen maken we écht het verschil.”
De Rotterdam City Swim – voorheen Swim4Daniel – is in de afgelopen jaren uitgegroeid tot een betekenisvol openwaterzwemevenement, dat mensen uit heel het land samenbrengt voor een gezamenlijk doel. Met het opgehaalde bedrag (357.864 euro!) maakt de Erasmus MC Foundation wetenschappelijk onderzoek in het Erasmus MC Kanker Instituut mogelijk. Want elk onderzoek brengt ons dichter bij betere behandelingen en meer genezing.
Wil jij er volgend jaar ook bij zijn? Meld je aan via deze link en blijf op de hoogte wanneer de inschrijvingen openen.
Onderzoek maakt beter, samen maken we kanker kansloos.